Graži ir dar praktiška. Ar įmanoma nusipirkti tokią spintą?
Spinta. Ne tik graži, bet ir praktiška. Ar tai realu?

Spinta. Ne tik graži, bet ir praktiška. Ar tai realu?

Spinta namuose yra ne tik praktiškas baldas, bet ir ryški interjero detalė, todėl svarbu ją rinktis atsakingai bei apgalvotai, kuriant visą namų ar atskiro kambario dizainą. Būtina atsižvelgti, kuriame namų kampe ji stovės ir kokie yra Jūsų poreikiai bei galimybės. Pasirinkimas yra platus ir įvairus, todėl prieš pasirinkdami turite žinoti, į ką svarbu atkreipti dėmesį!

 

Skirtinga spinta skirtingoms namų erdvėms

Turbūt pritarsite, jog tokia spinta, kurią pastatysime miegamajame, niekada netiks koridoriuje ir atvirkščiai. Nors yra sakoma, kad skonis draugų neturi, tačiau kelios dizaino taisyklės, visgi, egzistuoja. Pavyzdžiui:

  • Koridoriaus spinta būna bene dažniausiai naudojama, galima sakyti, kad pagrindinė namų spinta. Joje slepiami patys įvairiausi daiktai, todėl ji turi būti ir talpi, ir funkcionali. Dažniausiai koridoriaus spintos pasirenkamos su veidrodžiu: jis vizualiai didina namų erdvę ir puikiai atlieka kitas savo funkcijas.
  • Miegamojo spintoje dažniausiai laikome drabužius, todėl svarbu, kad ji turėtų pakankamai stalčių ir kitų nedidelių skyrelių, kuriuose būtų patogu laikyti surūšiuotus drabužius ir kitus aksesuarus. Miegamojo lova turėtų derėti prie spintos dizaino.
  • Virtuvės spinta arba indauja, turi būti itin tvirta, kad išlaikytų indus. Tuo pačiu gali tapti kambario puošmena, jei už stiklinių durelių laikysite porcelianą ar taures.

 

Atsižvelkite į erdvių dydį ir išplanavimą

Patalpai per didelis baldas, kad ir kaip jis atspindėtų Jūsų skonį, atrodys neestetiškai, gadins bendrą namų interjerą, o galiausiai taps nepatogus: atidarytos spintos durys remsis į sieną arba baldas užstos praėjimą.

Prieš renkantis spintą, svarbu įvertinti kambario, kuriame ji stovės, dydį ir išplanavimą. Pavyzdžiui, dideliame kambaryje masyvi spinta natūraliai įsilies į namų interjerą, taip papildydama, bet ne apkraudama namų erdvę.

Atminkite, spintos stilius bei spalva neturi per daug išsiskirti iš kitų baldų, nes varginantis chaosas bus pastebimas net ir didelėje erdvėje. Bet negalvokite, jog mažų kambarių savininkams reikia nusiminti ir nustumti visas svajones apie gražią ir patogią spintą į šalį! Mažesniems kambariams puikiai tiks skandinaviško stiliaus spintos, kurios yra ne tik kompaktiškos, bet ir patrauklios. Beje, mažoms erdvėms yra dar vienas sprendimas - kampinės spintos: jos užima mažiau vietos kambaryje ir atrodo išskirtinai! Galbūt jūsų namuose yra kambario niša ir Jūs vis sukate galvą, kaip ją užpildyti? Pastatykite ten spintą, tačiau nepamirškite atidžiai išmatuoti tiek nusižiūrėtą spintą, tiek pačią nišą. Taip išvengsite nemalonių netikėtumų ir sutaupysite laiko bei nervų.

 

Ne tik graži, bet ir praktiška

Į gražius, bet ne praktiškus baldus smagu tik pažiūrėti, o ne jais naudotis, todėl svarbu atrasti balansą. Visų pirma, įvertinkite ir žinokite savo poreikius. Gal Jūs norite spintos su keliomis durimis, apšvietimu ir skirtingų dydžių stalčiais, o galbūt Jums užteks ir paprastos, vienadurės spintos su veidrodžiu?

Būkite sau atviri: įvertinkite, kokius daiktus laikysite šioje spintoje ir kiek jie užims vietos. Juk tvarkingi ir patogiai išdėlioti daiktai neapsunkina mūsų kasdienybės ir minčių, todėl būtinai atsižvelkite į savo poreikius, gyvenimo būdą ir rinkitės tai atspindinčią spintą. Neretai gražios, greitai akį patraukiančios ir širdį pavergiančios spintos yra nefunkcionalios, todėl jose sunku palaikyti tvarką ir greitai rasti daiktus, kurių prireikia čia ir dabar.

Žinome, idealios spintos paieškos užtrunka, o nuo asortimento gausos ir įvairovės sukasi galva, todėl profesionalūs tikbaldai.lt konsultantai maloniai patars ir padės išsirinkti geriausią variantą.

O kur dar galėtumėte rasti praktiškų patarimų? Ogi štai čia.


Palikite komentarą

Atminkite, jog komentarai turi būti patvirtinti prieš juos paskelbiant