Kokie baldai padėtų palaikyti idealią tvarką namuose? Kaip rinktis?
Tvarka namuose. Susitvarkyti su daiktų chaosu padės tinkamai parinkti daiktų laikymo baldai

Tvarka namuose. Susitvarkyti su daiktų chaosu padės tinkamai parinkti daiktų laikymo baldai

Pastaraisiais metais labai išpopuliarėjusi tema - namų organizavimas. Kad ir kaip gražu matyti minimalistinius interjerus, tačiau realybė dažnai yra kitokia. Turime reikalingų daiktų ir reikia patogių sprendimų juos laikyti. Dalinamės kokius daiktų laikymo sprendimus rekomenduoja Tikbaldai.lt komanda.

Koridoriaus spinta

Pirmasis baldas pasitinkantis įėjus į namus - koridoriaus spinta. Joje talpiname daug skirtingų daiktų nuo sezoninų batų ir viršutinių rūbų iki laisvalaikio lauke reikmenų ir aksesuarų. Patogiausia, kuomet koridoriaus spintai galime maksimaliai išnaudoti kambario aukštį ir įrengti spintą su stumdomomis durimis, arba kita talpų daiktų laikymo sprendimą su antresolėmis.

Tvarka svetainėje

Kaip tvarkytis su daiktais svetainėje? Dizaineriai rekomenduoja rinktis funkcionalias ir ergonomiškas sekcijas. Pagal savo šeimos poreikius ir pomėgius galite susikurti sekciją iš reikiamo tipo modulių, o tai reiškia ne tik unikalų dizainą, tačiau, kad turėsite galimybė sutalpinti visus reikiamus daiktus. Tuose kambariuose, kur vyksta daug šeimos gyvenimo itin svarbu, kad daiktai turėtų savo vietas, taip bus lengviau palaikyti tvarką ir švarą, neapkrautoje erdvėje ir pailsėsite geriau!

Organizuota virtuvė

Tvarka virtuvėje taip pat priklauso nuo patogių daiktų laikymo sprendimų. Kas sukuria tvarkos jausmą virtuvėje - neapkrauti stalviršiai! Jei ant stalviršio laikysite tik dažniausiai naudojamus buities prietaisus, o kitus įrankius uždarose spintelėse, jūsų virtuvė visuomet atrodys tvarkingai ir valyti bus labai lengva. Tai vieta kur itin daug smulkių daiktų, taip pat elektronikos prietaisų, kurie naudojami ne kasdien. Kaip patogiai viską sutvarkyti? Pirmiausia - atrasti kiekvienam daiktui vietą. Jei net po generalinės tvarkos virtuvės spintelėse daiktai nebetelpa apsvarstykite galimybę virtuvėje pastatyti komodą, kurioje galėsite patogiai laikyti birius produktus, arba indaują, kuri ne tik patikimai saugos jūsų mėgstamus indus, tačiau ir papuoš kambario interjerą.

Daiktų laikymas vonioje

Tvarkingos vonios paslaptis talpūs stalčiai ir spintelės. Vonios reikmenis, kasdienės higienos produktus ir rankšluosčius stenkitės laikyti uždarose spintelėse arba stalčiuose. Vonioje galioja ta pati taisyklė - kuo mažiau apkrauti paviršiai, tuo erdvė atrodo harmoningesnė, jaukesnė, o ir prižiūrėti lengviau. Labai patogu vonioje atrasti vietos laikyti buitinės chemijos produktus. Taip pat, nepamirškite ir skalbinių dėžės.

Tvarka miegamajame

Dažnai daiktų laikymo “sandėliuku” tampa miegamasis, o tai didelė klaida. Miegamajame turime sukurti ramią asmeninę erdvę poilsiui, todėl jei erdvė bus pripildyta įvairių nenaudojamų sandėliuojamų daiktų - tai  atsipalaiduoti nepadės. Rekomenduojame miegamajam pasirinkti uždarą spintą su stumdomomis durimis, kuri bus itin talpi, leis išnaudoti visą kambario aukštį. Rekomenduojami baldai, kurie turėtų stovėti jūsų miegamajame - miegamojo lova, talpi sieninė spinta, komoda su stalčiais ar spintelėmis smulkių daiktų laikymui.

Nepamirškite, kad namuose visuomet bus daiktų, kurie turėtų būti nepastebimi, tačiau užima nemažai vietos ir yra dažnai naudojami - džiovyklė, lyginimo lenta, siurblys ar kitos valymo priemonės. Jei neturite pagalbinių patalpų, kuriose galite laikyti visus tokius buities reikmenis, tuomet didelės sieninės spintos gali būti tikras išsigelbėjimas.

Prieš nuspręsdami atnaujinti namus visuomet imkitės generalinės tvarkos - tik įvertinę kiek reikalingų daiktų turite, galėsite nuspręsti kaip pertvarkyti daiktų laikymo sprendimus, kokius naujus baldus vertėtų įsigyti. Stenkitės neapsikrauti ir pasilikite tik tuos daiktus, kuriuos tikrai naudosite, atraskite jiems vietą. O namų atmosferą ir jaukumą kurkite papildomomis detalėmis ir aksesuarais.

Norite peržiūrėti dar kelis patarimus? Juos rasite štai čia.


Palikite komentarą

Atminkite, jog komentarai turi būti patvirtinti prieš juos paskelbiant